sobota, 24 maja 2014

Cmentarz w Suchedniowie (Działak, Miernik)

Suchedniów znajduje się wśród miejscowości trwale związanych z moją rodziną. Najstarsze odnalezione przeze mnie pokolenie, czyli moi (4)-pradziadkowie, Katarzyna z Michlów i Jan Działak, mieszkali tam już na początku XIX wieku.

Na suchedniowskim cmentarzu znalazłam jednak jedynie miejsce pochówku moich pradziadków, Zuzanny i Lucjana Działaków. Może kiedyś uda mi się dowiedzieć, w którym miejscu zostały pochowane wcześniejsze pokolenia Działaków, Mierników, Świtków, Kaniów, Adamczyków, Włodarczyków, Andrysów, Pochwałów, Żołądków, Kuszewskich i Wikło/Wukło..

Na cmentarzu odnalazłam także groby, w których spoczywają mężowie dwóch córek pradziadków: Albin Naszydłowski (mąż Aliny) oraz Czesław Krzysztofek (mąż Heleny).2 komentarze:

  1. Pani Magdaleno,
    Moja rodzina rowniez zwiazana jest z tymi nazwiskami. Szukam rodziny, krewnych. Proszę o kontakt 502-043-003.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak jak pisałam w odpowiedzi na Pani poprzedni komentarz pod innym wątkiem - najlepszy byłby kontakt mailowy. Mój adres to cichymagdalena[małpa]gmail.com.

    Wielu Mierników nadal mieszka w Suchedniowie, próbowała Pani się z nimi skontaktować? Z moją rodziną związane były tylko dwie (?) gałęzie tego rodu.

    OdpowiedzUsuń